Jeżeli mamy piątek to warto oczywiście jak zawsze wybrać się do biblioteki. Ale dziś takiej trochę innej biblioteki niż zwykle.

W stanie Oregon (USA) w miejscowości Portland działa bowiem Multnomah Whisky Library. Jest to miejsce oferujące koneserom bursztynowego trunku imponującą rozbudowaną kolekcję trunków, w której można znaleźć zarówno wszystkie sztandarowe, jak i te zupełnie niszowe, destylowane rodzaje alkoholi znane współczesnemu światu. Jeśli zatem masz chęć spróbowania jakiegoś rzadkiego i trudnego do zdobycia rodzaju whisky, to wizyta w tej „bibliotece” jest dla Ciebie i każdego innego „czytelnika” idealnym rozwiązaniem. Jest to również ważny punkt na mapie lokalnych atrakcji i wyjątkowy przykład „kultury barów w Portland”.

Obok wszelkiego rodzaju whisky „biblioteka” ma również szeroki wybór potraw oferowanych do podawanych alkoholi. Pod główną ”czytelnią” jest ulokowany bar o nazwie The Green Room, w którym dostępne są także różne koktajle i lżejsze przekąski. Ta sala zapewnia, według słów tamtejszych „bibliotekarzy”, relaksującą i swobodną atmosferę oraz ma swój niepowtarzalny odmienny wystrój w porównaniu z „biblioteką” na górze.

Jak twierdzą pracownicy tego niecodziennego przybytku, w całym przedsięwzięciu chodzi o coś znacznie większego niż wieczorny wypad w towarzystwie przyjaciół na drinka. Ci nietypowi „bibliotekarze” to wysokiej klasy specjaliści z bogatą wiedzą na temat wszystkich oferowanych rodzajów alkoholi, którzy wierzą, że wiedza i fachowy serwis, jaki oferują to coś, dzięki czemu ludzie dowiadują się więcej o tym, co piją i jak podawane trunki powinny być serwowane i spożywane.

„Jesteśmy dumni z naszej wysokiej jakości edukacji na temat wyrobów spirytusowych i unikatowych alkoholi oraz wyjątkowego sposobu podawania tych produktów (w tym koktajli) na stół” – stwierdzają pracownicy Multnomah Whiskey Library.

Biblioteka współpracuje z ambasadorami poszczególnych marek, mistrzami gorzelnictwa i zaangażowanymi profesjonalistami, oferując degustacje, kolacje w parach oraz wycieczki tematyczne związane z whisky i alkoholami.

Multnomah Whiskey Library znajduje się przy 1124 SW Alder St. w Portland w stanie Oregon. Działa od poniedziałku do czwartku w godzinach od 16:00 do 23:15; w piątek i sobotę od 16:00 do 00:15.

Dla osób, które nie są stałymi członkami Multnomah Whiskey Library, jest możliwość wykupienia specjalnej jednorazowej wejściówki tzw. Hall Pass w cenie za 25 USD za osobę. To dobre rozwiązanie dla turystów i odwiedzających spoza miasta, którzy chcieliby zwiedzić ten przybytek.

Na podstawie: https://thatoregonlife.com/2019/09/multnomah-whiskey-library/