Wczoraj wydawnictwo Media Rodzina zaprezentowało projekt polskiej wersji okładki najnowszej książki dla młodych czytelników bestsellerowej autorki J.K. Rowling. „Gwiazdkowy prosiaczek” do opowieść przeznaczona dla czytelników od 8 roku życia. Jej polska i światowa premiera odbędą się tego samego dnia. Wyznaczona data to 12 października 2021 r.

Nowa propozycja dla najmłodszych czytelników wychodzi spod pióra J.K. Rowling niemal równo rok po poprzedniej propozycji autorki zatytułowanej „Ikabog”. Jak podaje internetowy serwis Booklips.pl przygodowa fabuła „ Gwiazdkowego prosiaczka” to opowieść „o więzi chłopca i jego ukochanej przytulanki oraz o tym, na jak wiele potrafi się on zdobyć, by odzyskać swój skarb. Jack jest bardzo przywiązany do swojej przytulanki, Daj Prosia. Ma ją zawsze przy sobie, na dobre i na złe. Aż w Wigilię staje się coś strasznego – przytulanka ginie. Na szczęście Wigilia to noc cudów i przegranych spraw; w tę noc życie wstępuje nawet w zabawki. Gwiazdkowy Prosiaczek, nowa przytulanka Jacka, to beznadziejny zamiennik starej, ale ma śmiały plan: udadzą się razem w magiczną podróż, aby odnaleźć to, co utracone, i ocalić najlepszego przyjaciela, jakiego Jack kiedykolwiek miał…”

Autorem szaty graficznej książki, zarówno samej okładki jak i czarno-białych dwustronnych ilustracji oraz całego układu typograficznego jest Jim Field. Pracę grafika i ilustratora wysoko oceniała sama autorka J.K Rowling: „Ilustracje Jima są wprost idealne. Mam wrażenie, że Jim odgaduje i ilustruje moje najskrytsze myśli! Aż krzyknęłam, gdy zobaczyłam ilustrację jednej ze scen (nie powiem której, żeby nie spoilerować), tak wiernym była odzwierciedleniem!”.

Sam Jim Field przyznaje, że praca nad takim projektem, który niejako z góry skazany jest na sukces i światowe zainteresowanie mediów to nie było bezstresowe zajęcie. „To doprawdy było odrobinę onieśmielające, gdy wyobraziłem sobie, ilu ludzi na całym świecie będzie patrzeć na tę okładkę… Tak więc zero presji, Jim! Na szczęście od samego początku wszyscy wiedzieliśmy, co powinno być na okładce, więc miałem dużo czasu na dopracowanie detali. Chciałem nadać okładce wydźwięk filmowy i ponadczasowy i oddać nią magię tej historii oraz cudowność świąt, od których wszystko się zaczyna. Praca nad tą książką to marzenie. Jestem szczęśliwy, że mogę być częścią tego projektu.”

Premiera książki, jak już wspomniano, została zaplanowana na 12 października br, kiedy to równocześnie ukaże się w trzydziestu pięciu językach nakładem kilkudziesięciu wydawców z całego świata. Jednak już 12 lipca rozpocznie się przedsprzedaż tego tytułu. Według informacji Wydawnictwa Media Rodzina w Polsce dostępne będą dwie edycje – w oprawie twardej w cenie detalicznej 49,90 zł oraz w oprawie miękkiej w cenie 39,90 zł.

Opracowanie na podstawie:

http://booklips.pl/newsy/tak-bedzie-wygladac-gwiazdkowy-prosiaczek-udostepniono-okladke-nowej-ksiazki-dla-dzieci-j-k-rowling/
https://www.mediarodzina.pl/aktualnosci/informacja-prasowa/
https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114528,27268220,pierwsza-od-czasow-harry-ego-pottera-ksiazka-dla-dzieci-j-k.html